Strona Główna · O Nas · Galeria · Linki Marzec 26 2017 05:26:51
Witamy
Serdecznie witamy na stronie serwisu internetowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Owieczkach. Znajdą tutaj Państwo informacje o zakresie działalności ratowniczo - gaśniczej jednostki jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie działania. ZAPRASZAMY !!!
Nawigacja
Strona Główna
O Nas
Galeria
Forum
Księga Gości
Linki
Szukaj
Kontakt
Historia
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 31
Najnowszy Użytkownik: Daxininadics
WSPIERAJĄ NAS

Image and video hosting by TinyPic'

Regulamin


Ranking Stron OSP
Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, Klonowa 2015

W dniu 5 lipca 2015 na boisku przy Zespole Szkół w Klonowej,

odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP.

Nasza jednostka uplasowala się na 2 miejscu, z czasem sztafety 58s, cwiczenia bojowego 39,9 s.

Od wygranej, dzieliła nas około 1 sekunda.

Gratulujemy OSP Lipicze za zajęcie zasłużonego pierwszego miejsca, będą wspólnie z naszą Kobiecą Drużyną Pożarniczą reprezentować gminę Klonowa na zawodach powiatowych.

Kobieca Drużyna OSP Owieczki zajeła podczas zawodów 1 miejsce z czasem cwiczenia bojowego 46 s.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Owieczek uplasowała się na 4 miejscu.

Gratulujemy wszystkim drużynom osiągniętych miejsc, dziękujemy druhom, druhnom a w szczególności Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za udział w ćwiczeniach przygotowywujących do zawodów.

 

admin_osp dnia lipiec 10 2015 09:01:05
0 Komentarzy · 215 Czytań · Drukuj
Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, Kuźnica Błońska 2015

W dniu 21 czerwca 2015 w Kuźnicy Błońskiej podczas festynu odbyły się młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze.

Brało w nich udział 5 drużyn, które pokazały bardzo wysoki poziom wyszkolenia i koncowe wyniki różniły się jedynie sekundami.

Drużyna z Naszej jednostki zajęła II miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, oraz składamy serdeczne podziękowania dla OSP w Kuźnicy Błońskiej za zorganizowanie zawodów.

Pozdrawiamy !!!

 

admin_osp dnia lipiec 10 2015 08:45:43
0 Komentarzy · 269 Czytań · Drukuj
Nawigacja

Marka Mio przekazała na rzecz OSP w Owieczkach nawigację Mio Spirit6950 LM. Urządzenie ma poprawić mobilność jednostki, nawigując strażaków szybko i bez przeszkód na miejsce wezwania.

Mio Spirit ma pomóc strażakom w szybkiej reakcji na wezwanie m.in. dzięki takim funkcjonalnościom jak system TMC, który pozwala unikać korków i innych utrudnień na drogach. Nawigacja wyznacza nową trasę przejazdu lub modyfikuje obecnie wytyczoną, kiedy odbiera informacje o utrudnieniach w drodze do celu.

Nawigacja będzie też prowadziła drużynę OSP zawsze za pomocą aktualnych map, dzięki funkcji bezterminowej aktualizacji map. 6950 LM może pobierać najnowsze dane mapowe bez dodatkowych opłat ze strony użytkownika, przez cały okres eksploatacji nawigacji Spirit.

Inną bardzo pomocną usługa będzie usługa IQ Routes™. Jej częścią jest funkcja inteligentnego wyznaczania trasy, która polega na wyznaczaniu trasy z uwzględnieniem danych historycznych zebranych od milionów kierowców, dotyczycących rzeczywistego natężenia ruchu o różnych porach dnia i nocy. Inna część usługi IQ Routes™, funkcja LearnMe Pro™ oznacza, żenawigacja uczy się stylu jazdy kierowcy i z czasem trasy przez nią proponowane stają się dostosowane do jego preferencji.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Owieczkach powstała w 1917 roku i jest jedną z najdłużej funkcjonujących jednostek na terenach Województwa Łódzkiego. W 2014 roku jednostka zmieniła swójsamochód ratowniczo - gaśniczy na Fiat DUCATO. OSP Owieczki szkoli młodzież w wieku 12-18 lat w ramach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także prowadzi działalność edukacyjną w szkołach. W Owieczkach funkcjonuje także Kobieca Drużyna Pożarnicza, która w 2014 roku zdobyła 5. miejsce na Wojewódzkich Zawodach Sportowo‑Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Województwa Łódzkiego.

 

MiTAC International Corporation — informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS, kamer samochodowych typu DVR, komputerów i nawigacji rowerowych, a także tabletów lekarskich na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

admin_osp dnia lipiec 10 2015 08:36:07
0 Komentarzy · 357 Czytań · Drukuj
Plebiscyt

W plebiscycie Dziennika Łódzkiego na najpopularniejszą jednostkę OSP w województwie Łódzkim nasza jednostka zajęła III miejsce !!!

Uroczystośc wręczenia nagród odbyła się podczas Wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 30 maja 2015 roku w Tomaszowie Mazowieckim.           

Wręczenia dokonali m.in.: nadbryg. Piotr Kwiatkowski - zastępca komendanta głównego PSP, nadbryg. Andrzej Witkowski - łódzki komendant wojewódzki PSP, Jan Ryś - prezes ZW Związku OSP w Łodzi, Jolanta Chełmińska - wojewoda łódzki, Witold Stępień - marszałek województwa łódzkiego, Marek Mazur - przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Mirosław Kukliński - starosta tomaszowski i Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

 

 

admin_osp dnia lipiec 10 2015 08:25:55
0 Komentarzy · 235 Czytań · Drukuj
Nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

           NABÓR DO MDP  

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Owieczkach

ogłasza nabór dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat , którzy lubią podejmować wyzwania, są odważni i chcą w przyszłości zasilić szeregi naszej jednostki, aby ratować ludzkie życie i mienie.

 

 

 

 Zapraszamy do udziału w naszej organizacji w ramach 

MŁODZIEŻOWEJ  DRUŻYNY  POŻARNICZEJ.

 

Główne cele MDP to:

 • szerzenie znajomości przepisów przeciwpożarowych,
 • nauka zasad udzielania pierwszej pomocy,
 • podnoszenie wiedzy w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej,
 • rozwijanie sprawności fizycznej poprzez udział w zawodach i zajęcia sportowe,
 • podejmowanie i realizacja innych zadań pożytecznych dla OSP i społeczeństwa lokalnego. 

O członkostwo w MDP może się ubiegać dziewczyna lub chłopak:

 • wiek 12-18 lat,
 • zamieszkały/a na terenie gminy Klonowa
 • bez określonych w przepisach MDP przeciwwskazań zdrowotnych i fizycznych,
 • posiadający/a chęci do bezinteresownej służby i pomocy na rzecz lokalnego społeczeństwa i ogólnie pojętego bezpieczeństwa,
 • za zgodą rodziców.

Osoby kontaktowe:

 • Jerzy Jędraszczyk    tel. 785 978 464
 • Albert Krupa   tel.  691 621 581

 

admin_osp dnia marzec 22 2015 22:06:45
0 Komentarzy · 285 Czytań · Drukuj
Wizyta w Przedszkolu

W piątek 27 lutego odwiedzilismy dzieci z przedszkola w Klonowej. Zaprezentowaliśmy sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu naszego wozu bojowego przypomnieliśmy im numery alarmowe do służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.  

 

admin_osp dnia marzec 01 2015 15:34:20
0 Komentarzy · 319 Czytań · Drukuj
Zranie Sprawozdawczo - Wyborcze

W Sobotę 21 lutego 2015 roku odbyło się w Naszej jednostce Walne Zebranie Sprawozdawcze. Zamieszczamy amatorski filmik prezentujący, czego udało nam się dorobić w 2014 roku.

Pozdrawiamy !!!

admin_osp dnia marzec 01 2015 15:30:10
0 Komentarzy · 334 Czytań · Drukuj
Manewry Ochotniczych Straży Pożarnych

Dziewięć zastępów straży pożarnej wzięło udział w akcji gaszenia kościoła w Klonowej.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

W sobotę, 22 listopada br. do Klonowej przyjechały zastępy OSP z: Klonowej, Lipicza, Owieczek, Kuźnicy Błońskiej, Leliwy, Szczawna, Stolca, Unikowa,  Złoczewa i Sieradza. Zadaniem było gaszenie obiektów zabytkowych i sakralnych.
Na szczęście były to tylko efektownie wyglądające ćwiczenia. Strażacy realizowali je według przyjętego założenia – akcja ratowniczo – gaśnicza w sytuacji pożaru obiektu sakralnego.
W trakcie ćwiczeń udało się sprawdzić w jaki sposób zarówno strażacy jak i sprzęt, którym dysponują przygotowane są do tego typu akcji. Sprawdzono również jak poszczególne jednostki współpracują ze sobą.
Akcję zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Zastęp Naszej jednostki reprezentowali (od lewej) : Naczelnik OSP - Marek Grzesiak, Sebastian Szmiel, Adrian Olbiński, Albert Krupa

 

admin_osp dnia listopad 25 2014 14:39:05
0 Komentarzy · 346 Czytań · Drukuj
Nowy Samochód Ratowniczo-Gaśniczy

Od dnia 17 listopada 2014 roku do podziału bojowego naszej jednostki został włączony samochód Fiat Ducato.

Nowy pojazd posiada oznaczenie pożarnicze GLM.Wyposażony w sprzęt pożarniczy, będzie dysponowany między innymi do akcji powodziowych, pożarów, usówania skutków miejscowych zagrożen oraz tam gdzie potrzebna jest pomoc strażaków.

Samochód przewidziany jest do transportu pięciu strażaków.    

Fiat zastąpi wysłużonego już 28-letniego Żuka.

Razem z nowym pojazdem otwierają się nowe perspektywy rozwoju naszej jednostki.

admin_osp dnia listopad 25 2014 14:30:45
0 Komentarzy · 342 Czytań · Drukuj
Zawody Wojewódzkie

17 wrzesnia (środa) odwiedził nas w remizie redaktor Radia Łódź p. Wojciech Muzal, celem przeprowadzenia reportażu o Kobiecej Drużynie Pożarniczej z Naszej jednostki. Zachęcamy Państwa do wysłuchania audycji:

https://www.radiolodz.pl/posts/8130-druzyna-pozrnicza-z-owieczek

admin_osp dnia październik 19 2014 12:36:17
1 Komentarzy · 390 Czytań · Drukuj
Wojewodzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Moszczenica 2104

        W dniu 14.09.2014 roku w miejscowości Moszczenica (powiat Piotrkowski) odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Województwa Łódzkiego.

       Nasz Powiat reprezentowała Kobieca Drużyna Pożarnicza z Naszej jednostki.

       W zawodach brało udział 18 drużyn kobiecych.

       Nasza drużyna zajęła 4 miejsce w Sztafecie Pożarniczej, 5 miejsce w konkurencji Cwiczenie Bojowe.

     W klasyfikacji koncowej 5 miejsce.

 

Sklad drużyny:

1.Kwiatkowska Ewelina - Mechanik

2. Derdak Małgorzata - Pomocnik 2 roty

3.Szala Agnieszka - Przewodnik 2 roty

4.Kwiatkowska Iwona - Rozdzielaczowy

5.Krupa Edyta - Łącznik

6.Olbińska Bernadeta - Pomocnik 1 roty

7.Kwiatkowska Maria - Przewodnik 1 roty

8.Szustak Karolina - Zawodnik Rezerwowy

9.Kontowska Sylwia - Dowódca

10.Adameczek Mariusz - Pomocnik Mechanika

 

 

Sztafeta Pożarnicza - 66,5s


 


Ćwiczenie Bojowe - 43,9 s

 

Wyniki oraz wręczenie nagród


 

 

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Owieczkach, składa serdeczne gratulacje dla całej drużyny oraz serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do uzyskania tak wysokiego wyniku, kibiców którzy wspierali drużynę podczas tych zawodów.

admin_osp dnia październik 19 2014 12:24:48
0 Komentarzy · 259 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Telefon Alarmowy


Serwisy

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

SRRP
26/02/2011 08:01
Zapraszam na naszą stronę internetową: www.srrp.oca.pl

Fasjla
17/02/2011 11:49
Fajna str zapraszam na str naszej jednostki.OSP Warta

Sylwia
19/03/2010 18:35
fajna strona ;D

Zobacz również:


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie